Belaukiant VšĮ „Tušti narvai“ organizuojamo maršo „Už gyvūnus“ Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija (LŽAA) oficialiai kviečia nevyriausybinių organizacijų atstovus pasidomėti realia gyvūnų gerovės situacija žvėrelių fermose ir neklaidinti visuomenės pareiškimais apie neva gyvūnų patiriamas kančias ar žiaurų bei netinkamą ūkininkų elgesį.
„Prašome visuomenės atkreipti dėmesį į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimus dėl nepagrįstų gyvūnų aktyvistų skundų, ir įvertinti, jog kailininkystės uždraudimas Lietuvai kainuotų 150 mln eurų metinių pajamų bei 4 tūkst. gerai apmokamų darbo vietų praradimą. Esame viena iš retų Lietuvos žemės ūkio šakų, kuri sugeba be tiesioginės paramos kurti pridėtinę vertę ir nesiskųsdami išgyvename ekonominius nuopolius“,- sako Česlovas Tallat - Kelpša, LŽAA pirmininkas.
Asociacijos nariai siūlymą įstatymu uždrausti auginti kailinius žvėrelius Lietuvoje vertina kaip populistinį politiko žingsnį, siekiant tam tikros grupės rinkėjų palaikymo. Č. Tallat-Kelpša komentuodamas parlamentaro Lino Balsio pateiktą įstatymo projektą teigia: „Šio siūlymo negalima rimtai vertinti. Ne tik politikai, bet ir įmonių vadovai, paprasti darbuotojai ir visi žmonės, priimdami sprendimus, turime atsakyti į klausimą, kas bus po to. Deja, Linas Balsys, draudimo autorius, nepasidomėjo jokiomis socialinėmis ir ekonominėmis šio sprendimo pasekmėmis. Ir netgi nemano, kad turi tai daryti. Esu nusivylęs tokiu atsainiu požiūriu. Nejaugi jo išpažįstama ideologija yra aukščiau už šalies interesus, nejau mes visi privalome tapti vegetarais ir nebedėvėti odinių ar kailinių drabužių, batų?“
LŽAA atkreipia dėmesį, kad visos turtingos Skandinavijos valstybės augina kailinius žvėrelius. 2016 m. gruodžio mėn. Norvegijos parlamentas balsavo už kailinių žvėrelių ūkių plėtrą šalyje, Suomija kailininkystę laiko viena iš prioritetinių šalies ekonomikos šakų, o Danija pirmauja pasaulyje pagal kailių produkcijos kiekį.
Panašios eitynės vyko ir kitose šalyse. Tad pateikiame organizacijos Fur Europe, vienijančios visus Europos kailininkystės sektorius - nuo ūkininkų iki kailio išdirbėjų dizainerių, pardavėjų – poziciją dėl šių iniciatyvų: „Ūkiniam gyvūnui nėra svarbu, ar jis taps mūsų maistu, ar bus panaudotas mados pramonėje. Vienintelis svarbus dalykas gyvūnui yra jo gerovė. Mes dėkojame gyvūnų gynėjų bendruomenei už kritiką, dėl jos tapome dar geresniais ūkininkais. Tačiau su visa pagarba sakome, kad jie neturi moralinių vertybių monopolio, jų pažiūros nėra privalomos visai žmonijai. Labai lengva ką nors pasmerkti ir sumenkinti. tačiau kailininkystės sektorius nuolat tobulėja, prisideda prie bendro ekonomikos augimo gali tinkamai pasirūpinti gyvūnais“.